W dniach.02.02.2011-15.03.2011 realizowaliśmy projekt edukacyjny ,,Żyj smacznie ,zdrowo, kolorowo”. W projekcie wzięli udział nauczyciele i dzieci z grup 3-6 letnich. Zadaniem projektu była współpraca dzieci nauczycieli i rodziców nad tematem ,, Jak dbać o zdrowie”. Celem głównym projektu było przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia, ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu. Wszyscy z zapałem przystąpili do realizacji projektu. Dzieci młodsze wybrały się do kuchni przedszkolnej by poznać pracę pań przygotowujących posiłki. Spotkały się też z panią intendentką , która przekazała im tajniki układania jadłospisu na cały tydzień. Pod opieką swoich pań uczyły się nakrywać do stołu i kulturalnie spożywać posiłki. Dzieci starsze wybrały się z wizyta do gabinetu pań pielęgniarek w szkole. Poznały na czym polega praca pielęgniarki, udzielanie pierwszej pomocy. Wiedzą już na czym polega dbanie o zdrowie. Wszystkie grupy brały tez udział w przygotowaniu plakatów promujących zdrowy styl życia. Dzieci wykazały się dużą inwencją wzbogaciły swoje plakaty o rymowanki, wierszyki , hasła prozdrowotne. Jednym z etapów naszego projektu było wykonanie zdrowych potraw , dzieci przygotowywały kolorowe kanapki, pasty i owocowe desery. Panie natomiast zadbały o ciekawą ekspozycję wykonanych dań. Podsumowaniem projektu było przygotowanie wspólnej inscenizacji pt. ,,Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach”.

Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt