W dniach.02.02.2011-15.03.2011 realizowaliśmy projekt edukacyjny ,,Żyj smacznie ,zdrowo, kolorowo”. W projekcie wzięli udział nauczyciele i dzieci z grup 3-6 letnich. Zadaniem projektu była współpraca dzieci nauczycieli i rodziców nad tematem ,, Jak dbać o zdrowie”. Celem głównym projektu było przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia, ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu. Wszyscy z zapałem przystąpili do realizacji projektu. Dzieci młodsze wybrały się do kuchni przedszkolnej by poznać pracę pań przygotowujących posiłki. Spotkały się też z panią intendentką , która przekazała im tajniki układania jadłospisu na cały tydzień. Pod opieką swoich pań uczyły się nakrywać do stołu i kulturalnie spożywać posiłki. Dzieci starsze wybrały się z wizyta do gabinetu pań pielęgniarek w szkole. Poznały na czym polega praca pielęgniarki, udzielanie pierwszej pomocy. Wiedzą już na czym polega dbanie o zdrowie. Wszystkie grupy brały tez udział w przygotowaniu plakatów promujących zdrowy styl życia. Dzieci wykazały się dużą inwencją wzbogaciły swoje plakaty o rymowanki, wierszyki , hasła prozdrowotne. Jednym z etapów naszego projektu było wykonanie zdrowych potraw , dzieci przygotowywały kolorowe kanapki, pasty i owocowe desery. Panie natomiast zadbały o ciekawą ekspozycję wykonanych dań. Podsumowaniem projektu było przygotowanie wspólnej inscenizacji pt. ,,Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach”.

Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt  

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Dar zabawy

Dar zabawy

Dar zabawy   Grupa 4-latków „Żabki” uczestniczy w wielu zajęciach realizujących Koncepcje F. Froebla. Koncepcja ta oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz z przedm... Czytaj wiecej

Odwiedzin:96

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”   W dniu 29.01.2016 dzieci z grupy 5-latków w ramach realizacji innowacji „Przedszkole łączy pokolenia” zaprezentowały cześć artystyczną dla o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:61

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka   Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony bardzo uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci przygotowują cześć artystyczną i upominki dla swoich kochanych dziadków. Jest za c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:111

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym"

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym"                    &nbs... Czytaj wiecej

Odwiedzin:59

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami W I grupie 3-latków odbyło się spotkanie z seniorami  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście opowiadali dzieciom w jakie zabawy bawili się, jakie mieli zabawki ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:87

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa 19 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były księżniczki, wróżki, rycerze, piraci i wiele innyc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie   Dnia 8 stycznia wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich – były to niecodzienne zajęcia edukacyjne, które przeniosły nas w czasy, kiedy mydło było rzadk... Czytaj wiecej

Odwiedzin:151

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”   Dnia 22 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola Stokrotki i Bławatki wybrały się do szkoły na przedstawienie pt." Z nieba przy... Czytaj wiecej

Odwiedzin:81

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi   22 grudnia w grupie 5-latków I odbyło się spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. W świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie życz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:180

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Przez cały tydzień dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęcia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:165

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne  Kolędowanie Dnia 17.12.2015r w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólne... Czytaj wiecej

Odwiedzin:182

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…   Dnia 11 grudnia odbyła się audycja muzyczna dla wszystkich dzieci pt. „ Hej Kolęda, Kolęda…” Do naszego przedszkola przyjechali lubelscy aktorzy z przestawieniem kolędy i pa... Czytaj wiecej

Odwiedzin:129

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie    Grupa I 3 latków wraz z rodzicami wybrała się do teatru na spektakl pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Tytułowa Pyza zabrała dzieci na ścieżki, gdzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

International Kindergarten

International Kindergarten

International Kindergarten W dniach 7-11.XII 2015r w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja projektu edukacyjnego International Kindergarten,organizowanego przez AIESEC. Projekt International ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:154

"Lubelski Animals" w przedszkolu

"Lubelski Animals" w przedszkolu  W listopadzie w naszym  przedszkolu zbieraliśmy dary dla zwierząt ze Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami Animals w Lublinie. Nasze dzieci po raz k... Czytaj wiecej

Odwiedzin:135

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu Spotkanie ze Św. Mikołajem odbyło się 4 grudnia. Każda grupa zaprosiła Mikołaja do swojej sali. Po krótkim przywitaniu się z gościem dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:196

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem „W ciemności, w ciszy drzemią czarne skarby pod ziemią. Ale wnet armia ludzi, dźwiękiem młotów je obudzi. To górnicy odważnie, w głąb się ziemi wdzierają. Węgiel,... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu   Dzieci z przedszkola poznają pracę ludzi różnych zawodów. Tym razem było to spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej. Panie strażniczki zapoznały dzieci z wyglądem m... Czytaj wiecej

Odwiedzin:132

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje  30 listopada 2015 roku w ramach projektu” Scenka dla malucha” odbyła się uroczystość przedszkolna o charakterze muzycznym ” Jesienne nastroje” W uroczystości udział wzięli: zapro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:103

Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki Tegoroczne Andrzejki, to czas wesołych zabaw, konkursów i dyskotekowych tańców pośród kolorowej serpentyny. W zabawach brali udział wszyscy, a jeśli w konkursie komuś nie udało się wygrać... Czytaj wiecej

Odwiedzin:239

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek Dnia 27 listopada przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy Koziołka Matołka. Gra aktorów, ciekawa scenografia, oprawa muzyczna oraz dynamiczna i zmienna akcja ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:168

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi   Dnia 25 listopada grupy 5-latków, gościły Pana Walentego Bąbolewskiego, byłego górnika, z wielkim talentem malarskim. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:174

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły pluszowe misie, z którymi bawiły się w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:193

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami „Biegaj razem z nami” to tegoroczne hasło przyświecające naszym przedszkolakom. Do biegania dzieci zawsze mają chęć ale 5-latki chciały się dowiedzieć jak to zrobić profesjonaln... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

 Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków.      W zajęciach wzięły udział mamy: Kacpra P., Amelii Z., Jakuba G., Leny K. Podsumowując tydzień zajęć o zdrowiu, zdrowym żywieniu dzieci wykonały sok i sałat... Czytaj wiecej

Odwiedzin:136

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo ! Problematyka zdrowego żywienia zajmujemy się już w grupie najmłodszej 3latków II gr. Podczas realizacji tematyki tygodnia ,,Chcemy być zdrowi” dzieci wykonały samodzielnie l... Czytaj wiecej

Odwiedzin:170

11 - Listopada " Święto Niepodległości"

11 - Listopada

11 - Listopada" Święto Niepodległości" Dzieci z grupy 5 - latków I wybrały się pod pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie zapaliły znicze i w zadumie pomodliły się pod pomnikiem bohatera. Święto N... Czytaj wiecej

Odwiedzin:140

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.        Dla grupy I 3 latków panie: Karolina, Marta i Marta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przeprowadziły warsztaty „A ja lubię przedszkole”. Dzieci były bard... Czytaj wiecej

Odwiedzin:181

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.   I grupa 3-latków rozpoczęła współpracę z Biblioteką Miejską. Pani Basia W. będzie czytała dzieciom książeczki raz w miesiącu. W październiku dzieci dowiedziały się c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.      Dzieci z I grupy 3-latków bardzo chętnie wychodzą na jesienne spacery. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, przebarwianie liści i ich opadanie. Chodząc ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:123

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści. Dzieci z grupy 5-latków I wyszły na spacer obserwować jesienną przyrodę. Oglądały liście na drzewach, które mieniły się w kolorach: żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Du... Czytaj wiecej

Odwiedzin:181

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach    W dniu 30.10.2015r w ramach realizacji programu „Akademia małego czytelnika”, projektu „Scenka dla malucha”.Wszystkie grupy inscenizowły wie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:273

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:  5 – latki są bardzo samodzielne i dużo wiedzą o zdrowym odżywaniu się. Potrafią wykonać pyszne kanapki, które zjadają z wielkim apetytem.    &nb... Czytaj wiecej

Odwiedzin:169

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową. W piątek 16 października w naszym przedszkolu było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z grupy 5-latków I na zajęciach własnoręczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Planetarium

Planetarium

Planetarium   Dnia 13 października do przedszkola przyjechało przenośne Planetarium. Planetarium to w rzeczywistości namiot, który został rozłożony w jednej z sal przedszkola. Dzieci wchodzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:172

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Święto Drzewa   W naszym kraju „Święto Drzewa” jest obchodzone 10 października. W tym roku, po raz kolejny, włączyło się do tej akcji nasze przedszkole. We wszystkich grupach, odbyły się zaję... Czytaj wiecej

Odwiedzin:249

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka   Dnia 30 września obchodziliśmy dzień chłopaka. Wszyscy pamiętamy o chłopcach, którzy w tym dniu wyglądali odświętnie. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek i zrobiły ni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:240

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika   Od września ruszyła w naszym przedszkolu Akademia Małego Czytelnika. Jej głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i codzienne głośne im cz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:225

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni  22 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". Dzieci przyniosły kwiaty z ogródka, warzywa, owoce, kasztany... Czytaj wiecej

Odwiedzin:293

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu " Uliczne sygnały zna duży i mały,uliczne sygnały trzeba dobrze znać.Gdy światło zielone na drugą idź stronę,lecz kiedy czerwone wtedy musisz stać". Dzieci z grupy 5- latków I wyko... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka 21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Przedszkolaka  Tego dnia dzieci od rana witała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. Z tej okazji od... Czytaj wiecej

Odwiedzin:253

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA” W dniach 17-18.09. w naszym przedszkolu realizowana była akcja „Sprzątanie Świata”. Co roku włączamy się do akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dban... Czytaj wiecej

Odwiedzin:253

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu Rozpoczęliśmy nowy rok pracy i zabawy. W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się zajęcia adaptacyjne dla naszych nowych przedszkolaków. Dzieci w dwóch grupach wraz z r... Czytaj wiecej

Odwiedzin:266