W dniach.02.02.2011-15.03.2011 realizowaliśmy projekt edukacyjny ,,Żyj smacznie ,zdrowo, kolorowo”. W projekcie wzięli udział nauczyciele i dzieci z grup 3-6 letnich. Zadaniem projektu była współpraca dzieci nauczycieli i rodziców nad tematem ,, Jak dbać o zdrowie”. Celem głównym projektu było przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia, ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu. Wszyscy z zapałem przystąpili do realizacji projektu. Dzieci młodsze wybrały się do kuchni przedszkolnej by poznać pracę pań przygotowujących posiłki. Spotkały się też z panią intendentką , która przekazała im tajniki układania jadłospisu na cały tydzień. Pod opieką swoich pań uczyły się nakrywać do stołu i kulturalnie spożywać posiłki. Dzieci starsze wybrały się z wizyta do gabinetu pań pielęgniarek w szkole. Poznały na czym polega praca pielęgniarki, udzielanie pierwszej pomocy. Wiedzą już na czym polega dbanie o zdrowie. Wszystkie grupy brały tez udział w przygotowaniu plakatów promujących zdrowy styl życia. Dzieci wykazały się dużą inwencją wzbogaciły swoje plakaty o rymowanki, wierszyki , hasła prozdrowotne. Jednym z etapów naszego projektu było wykonanie zdrowych potraw , dzieci przygotowywały kolorowe kanapki, pasty i owocowe desery. Panie natomiast zadbały o ciekawą ekspozycję wykonanych dań. Podsumowaniem projektu było przygotowanie wspólnej inscenizacji pt. ,,Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach”.

Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt  

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Świąteczne pierniki

Świąteczne pierniki

Świąteczne pierniki Święta już za kilka dni dzieci z grupy 5-latków ozdabiały pierniczki, które trafią na kiermasz bożonarodzeniowy. Na początku zapoznały się z sposobem wykonania pierników oraz ze s... Czytaj wiecej

Odwiedzin:78

Podsumowanie akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Podsumowanie akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Podsumowanie akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Tegoroczna ogólnopolska akcja ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” już za nami, wszystkie dary zostały zliczone, podzielone i trafią do najbardziej pot... Czytaj wiecej

Odwiedzin:68

„ Kocmołuszek" w wykonaniu teatru lalek „Bajka"

 „ Kocmołuszek

„ Kocmołuszek" w wykonaniu teatru lalek „Bajka" 11.12. 2014r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatru lalek „Bajka" pt. „Kocmołuszek".Tematem spektaklu było zapoznanie ze sposobami dbania o swoj... Czytaj wiecej

Odwiedzin:78

Niebieski Mikołaj Helen Doron odwiedił przedszkolaki

Niebieski Mikołaj Helen Doron odwiedił przedszkolaki

Niebieski Mikołaj Helen Doron odwiedił przedszkolaki Dzieci były wyjątkowo zaskoczone nie tylko kolorem stroju Mikołaja ale również faktem, iż Blue Santa komunikował się z nimi jedynie w języku angie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:86

Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu 6 grudnia to dzień najbardziej radosny i wyczekiwany nie tylko przez dzieci. Tego dnia od  godz. 6.00 rano dzieci witał Św. Mikołaj siedzący na saniach, które ciągnął ren... Czytaj wiecej

Odwiedzin:171

Wyjazd do filharmonii

Wyjazd do filharmonii

Wyjazd do filharmonii Dzieci z II grupy 5-6 latków z rodzicami odbyły wycieczkę do filharmonii w Lublinie. Na spektakl muzyczny pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi zaprosił Mikołaj. Wszyscy ogląda... Czytaj wiecej

Odwiedzin:83

,,Cała Polska czyta dzieciom"

,,Cała Polska czyta dzieciom

,,Cała Polska czyta dzieciom" Dzieci z II grupy 5-6 latków odwiedziła pani Basia W. z Biblioteki Miejskiej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom życia Marysi  z opowiadania "O Krasnoludkach i... Czytaj wiecej

Odwiedzin:38

,,Barbórka”

,,Barbórka”

,,Barbórka” 4 grudnia świętujemy „Barbórkę", która obchodzona jest na cześć św. Barbary -  patronki górników. W naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy dzisiaj górników -dziadka Michałka z ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:92

Spotkanie z Górnikiem

Spotkanie z Górnikiem

Spotkanie z Górnikiem W dniu 21.11.2014 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem Kopalni „Bogdanka”. Pan Jerzy ubrany był w piękny, galowy mundur. Dzieci za pośrednictwem Pana Jerze... Czytaj wiecej

Odwiedzin:193

W Krainie Czarów i Wróżb - spotkanie andrzejkowe z rodzicami

W Krainie Czarów i Wróżb - spotkanie andrzejkowe z rodzicami

W Krainie Czarów i Wróżb - spotkanie andrzejkowe z rodzicami W II  grupie 5-6 latków zabawa andrzejkowa była z rodzicami. Mamy i jedna babcia  zamieniły się w czarodziejki- wróżki. Dzieci p... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu „Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji... Czytaj wiecej

Odwiedzin:125

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia W dniu 25.11.2014r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:134

Zdrowe śniadanie u 5-6-latków

Zdrowe śniadanie u 5-6-latków

Zdrowe śniadanie u 5-6-latków Wszystkie posiłki w przedszkolu przygotowują nam panie kucharki. Dzisiaj było inaczej. Dzieci z grupy 5-6l same przygotowały swoje zdrowe śniadanie. Mieliśmy pieczywo, m... Czytaj wiecej

Odwiedzin:64

Zajęcia grupowe pt. "A ja lubię przedszkole..."

Zajęcia grupowe pt.

Zajęcia grupowe pt. " A ja lubię przedszkole..." Pani Psycholog Marta Zwierzańska i Pani Pedagog Karolina Budzińska-Grzesiuk z P.P.-P. w Łęcznej prowadziiły zajęcia w I grupie 4-latków w dniu 18.11.2... Czytaj wiecej

Odwiedzin:164

Wycieczka do Centrum Kultury

Wycieczka do Centrum Kultury

Prace plastyczne pt. "Nastroje" z VII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem podziwialiśmy z ogromnym zainteresowaniem- my 4-latki z I grupy. Były to przepiękne prace. Mogliśmy przypomnieć sobie w j... Czytaj wiecej

Odwiedzin:96

Wyrażamy naszą wdzięczność i pamięć tym, którzy już odeszli.

Wyrażamy naszą wdzięczność i pamięć tym, którzy już odeszli.

Wyrażamy naszą wdzięczność i pamięć tym, którzy już odeszli. Miesiąc listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych oraz tych wszystkich, którzy uczyli nas swoim życiem jak darz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:103

Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki. Spotkanie z pracownikami Stowarzyszenia…

Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki.   Spotkanie z pracownikami Stowarzyszenia „Animals” z Lublina

Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki.  Spotkanie z pracownikami Stowarzyszenia „Animals” z Lublina   "Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego." - ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:157

ZAPALILI ZNICZE

ZAPALILI ZNICZE

ZAPALILI ZNICZE Dzieci z II grupy 5-6 latków zapaliły znicze na grobie żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i powstańców styczniowych. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy. Dbając o bez... Czytaj wiecej

Odwiedzin:147

Kurs pierwszej pomocy,, Mały Ratownik”

Kurs pierwszej pomocy,, Mały Ratownik”

Kurs pierwszej pomocy,, Mały Ratownik” Kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat.07 listopada nasze przedszkolaki uczestn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:180

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa w przedszkolu

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa w przedszkolu

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa w przedszkolu 6 listopada w przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Akcja ta służyła przede wszystkim przygotowaniu dzieci... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka W dniu 28.10.2014r w naszym przedszkolu dwie grupy dzieci 3letnich przystąpiły do pasowania na przedszkolaka. W obecności zaproszonych gości składały przyrzeczenia dotyczą... Czytaj wiecej

Odwiedzin:192

Cała polska czyta dzieciom.

 Cała polska czyta dzieciom.

Cała polska czyta dzieciom. W roku szkolnym kontynuowana jest współpraca  z Biblioteką Miejską z ul. Bożniczej.Pani Basia W. czytała dzieciom z grypy II 5-6 latków książkę  Marcina Przewoz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:137

Zabawy jesienne

Zabawy jesienne

Zabawy jesienne 4-latki z I grupy i 3-łatki z II grupy uwielbiają jesienne spacery w czasie, których mogą obserwować przyrodę, zmieniające się warunki atmosferyczne, zwierzęta. Kiedy spacerujemy wsz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:172

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki 4-łatki z I grupy wyruszyły z uśmiechami na twarzy na wycieczkę do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej, ponieważ będą systematycznie wypożyczać książki. Dzieci z... Czytaj wiecej

Odwiedzin:98

Warsztaty "Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice"

Warsztaty

Warsztaty "Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice" 20 października Rodzice dzieci z I grupy 4-latków uczestniczyli w warsztatach pod tytułem "Bez klapsa - jak z miłością ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:125

Koncert ,,Trzy magiczne słowa”

Koncert ,,Trzy magiczne słowa”

Koncert ,,Trzy magiczne słowa” 15 października w naszym przedszkolu odbył się koncert ,,Trzy magiczne słowa”. Wszystkie dzieci w muzycznym klimacie przyswajały sobie wagę słów: proszę, dziękuję ,prz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:252

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej Dnia 14 października 2014 roku w naszym Przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Zebrała się cała społeczność przedszkola – dzieci, kadra pedagogiczna i n... Czytaj wiecej

Odwiedzin:245

Święto drzewa

Święto drzewa

Święto drzewa        W całej Polsce „ Święto Drzewa” jest obchodzone 10 października. W tym roku po raz kolejny włączyło się do tej akcji nasze przedszkole. W grupach od... Czytaj wiecej

Odwiedzin:246

Spotkanie przedszkolaków z uczniami szkoły podstawowej

Spotkanie  przedszkolaków z uczniami szkoły podstawowej

Spotkanie  przedszkolaków z uczniami szkoły podstawowej        W ramach współpracy przedszkola ze szkołą podstawową uczniowie klasy V "c" wraz z wychowawczynią odwi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:213

Jesienne zabawy 3latków Igr na placu przedszkolnym

Jesienne zabawy 3latków Igr na placu przedszkolnym

Jesienne zabawy 3latków Igr na placu przedszkolnym Pani Jesień bardzo lubi dzieci i w tym roku pozwala korzystać ze swoich uroków bardzo długo. Korzystając ze słonecznej jesiennej pogody często spędz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:227

WYCIECZKA DO STRAŻY MIEJSKIEJ.

   WYCIECZKA DO STRAŻY MIEJSKIEJ.

WYCIECZKA DO STRAŻY MIEJSKIEJ. "Dzieci z grupy 5-6 latków odbyły wycieczkę do Straży Miejskiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażników miejskich. W czasie spotkania ze straż... Czytaj wiecej

Odwiedzin:158

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka "W tym dniu szczególnym- września trzydziestegoWitamy serdecznie chłopaka każdego.Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,Innych przyjemności już nawet nie zliczę!"W dniu 30 wrze... Czytaj wiecej

Odwiedzin:296

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków 25 września  odbyło się "Spotkanie z policjantem". Pani Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej  zapoznała dzieci... Czytaj wiecej

Odwiedzin:334

Powitanie jesieni w przedszkolu

Powitanie jesieni w przedszkolu

Powitanie jesieni w przedszkolu 23 września w Przedszkolu uroczyście powitaliśmy kolejną porę roku - jesień. Atrakcją tego dnia było przyjście prawdziwej pani Jesieni w osobie jednej z dziewczynek. D... Czytaj wiecej

Odwiedzin:344

,,Sprzątanie Świata”

,,Sprzątanie Świata”

,,Sprzątanie Świata” 19 września nasze przedszkole już kolejny rok włączyło się do akcji "Sprzątanie Świata". Najpierw dzieci w grupach wysłuchały literatury na temat ekologii, rozmawiały o potrzebie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:318

75 rocznica bitwy o most lubelski

75 rocznica bitwy o most lubelski

75 rocznica bitwy o most lubelski 20 września przypada 75 rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939r. W piątek 19 września przedstawiciele naszej zbiorowości przedsz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:207

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA    18  września w naszym przedszkolu świętowaliśmy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który obchodzony jest 20 września.  Tego dnia dzieci od rana wita... Czytaj wiecej

Odwiedzin:312

Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody Do dzieci z przedszkola  przyjechali treserzy ptaków drapieżnych. Pokaz na żywo wyglądał naprawdę imponująco. Dzieciom podobały się nie tylko ptaki, ale także zajęcia w jakich mo... Czytaj wiecej

Odwiedzin:289

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze Grupa II  5-6 latków odbyła wycieczkę na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Dzieci na zajęciach poznają zasady ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się po drogac... Czytaj wiecej

Odwiedzin:189