Wycieczka do Straży Pożarnej

Aby poznać tajniki pracy strażaka dwie grupy 5 i 6 latki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu - ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów. Niektórzy przez chwilę mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełmy, każdy mógł wsiąść na chwilę do dużego wozu strażackiego. Dzieci zwiedziły pomieszczenie, w którym przyjmowane są zgłoszenia o pożarach i innych zdarzeniach, w których udział biorą strażacy. Największą radość sprawiło dzieciom, oglądanie jak strażacy w czasie alarmu zjeżdżają w dół po specjalnej rurze, dzięki której w bardzo szybkim tempie mogą wyruszyć na akcję ratowniczą. Utrwalony został numer alarmowy – 998,112 które każde dziecko powinno znać. Dodatkową atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy, gdy jadą do gaszenia pożaru lub wyruszają w celu ratowania osoby poszkodowanej w wypadku. Na zakończenie spotkania kiedy pan strażak zapytał ,,Kto chciałby zostać strażakiem?" Zgłosiły się prawie wszystkie dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Zobaczymy!

Straż Straż Straż Straż
Straż Straż Straż Straż
Straż Straż Straż Straż
Straż Straż Straż Straż
Straż Straż Straż Straż
Straż