Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

 


 

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji. 29 listopada był dniem wypełnionym śmiechem, śpiewem i tańcami. Od rana dzieci z całego przedszkola w salach świętowały dzień: wróżb, czarów, zaglądania w przyszłość i przede wszystkim dobrej zabawy. W salach zrobiło się kolorowo, wszyscy byli weseli, ładnie wystrojeni a z magnetofonu słychać było dźwięki naszych ulubionych przebojów. Dzieci wrzucały grosik do „studni” spełniając swoje marzenie, przekuwały serduszka z imionami, odczytywały z koła fortunny swój przyszły zawód, układały buty na przemian do końca sali wróżąc sobie, kto pojedzie w podróż dookoła świata? Różnorodne wróżby, pląsy i zabawy taneczne integrowały dzieci z poszczególnych grup i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni odpoczywaliśmy przy stole zastawionym słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Zapewniamy, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci bawiły się świetnie.

  zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Dar zabawy

Dar zabawy

Dar zabawy   Grupa 4-latków „Żabki” uczestniczy w wielu zajęciach realizujących Koncepcje F. Froebla. Koncepcja ta oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz z przedm... Czytaj wiecej

Odwiedzin:96

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”   W dniu 29.01.2016 dzieci z grupy 5-latków w ramach realizacji innowacji „Przedszkole łączy pokolenia” zaprezentowały cześć artystyczną dla o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:62

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka   Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony bardzo uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci przygotowują cześć artystyczną i upominki dla swoich kochanych dziadków. Jest za c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:114

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym"

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym"                    &nbs... Czytaj wiecej

Odwiedzin:59

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami W I grupie 3-latków odbyło się spotkanie z seniorami  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście opowiadali dzieciom w jakie zabawy bawili się, jakie mieli zabawki ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:88

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa 19 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były księżniczki, wróżki, rycerze, piraci i wiele innyc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie   Dnia 8 stycznia wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich – były to niecodzienne zajęcia edukacyjne, które przeniosły nas w czasy, kiedy mydło było rzadk... Czytaj wiecej

Odwiedzin:152

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”   Dnia 22 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola Stokrotki i Bławatki wybrały się do szkoły na przedstawienie pt." Z nieba przy... Czytaj wiecej

Odwiedzin:82

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi   22 grudnia w grupie 5-latków I odbyło się spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. W świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie życz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:180

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Przez cały tydzień dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęcia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:165

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne  Kolędowanie Dnia 17.12.2015r w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólne... Czytaj wiecej

Odwiedzin:183

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…   Dnia 11 grudnia odbyła się audycja muzyczna dla wszystkich dzieci pt. „ Hej Kolęda, Kolęda…” Do naszego przedszkola przyjechali lubelscy aktorzy z przestawieniem kolędy i pa... Czytaj wiecej

Odwiedzin:129

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie    Grupa I 3 latków wraz z rodzicami wybrała się do teatru na spektakl pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Tytułowa Pyza zabrała dzieci na ścieżki, gdzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

International Kindergarten

International Kindergarten

International Kindergarten W dniach 7-11.XII 2015r w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja projektu edukacyjnego International Kindergarten,organizowanego przez AIESEC. Projekt International ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:154

"Lubelski Animals" w przedszkolu

"Lubelski Animals" w przedszkolu  W listopadzie w naszym  przedszkolu zbieraliśmy dary dla zwierząt ze Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami Animals w Lublinie. Nasze dzieci po raz k... Czytaj wiecej

Odwiedzin:135

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu Spotkanie ze Św. Mikołajem odbyło się 4 grudnia. Każda grupa zaprosiła Mikołaja do swojej sali. Po krótkim przywitaniu się z gościem dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:198

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem „W ciemności, w ciszy drzemią czarne skarby pod ziemią. Ale wnet armia ludzi, dźwiękiem młotów je obudzi. To górnicy odważnie, w głąb się ziemi wdzierają. Węgiel,... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu   Dzieci z przedszkola poznają pracę ludzi różnych zawodów. Tym razem było to spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej. Panie strażniczki zapoznały dzieci z wyglądem m... Czytaj wiecej

Odwiedzin:132

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje  30 listopada 2015 roku w ramach projektu” Scenka dla malucha” odbyła się uroczystość przedszkolna o charakterze muzycznym ” Jesienne nastroje” W uroczystości udział wzięli: zapro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:103

Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki Tegoroczne Andrzejki, to czas wesołych zabaw, konkursów i dyskotekowych tańców pośród kolorowej serpentyny. W zabawach brali udział wszyscy, a jeśli w konkursie komuś nie udało się wygrać... Czytaj wiecej

Odwiedzin:240

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek Dnia 27 listopada przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy Koziołka Matołka. Gra aktorów, ciekawa scenografia, oprawa muzyczna oraz dynamiczna i zmienna akcja ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:168

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi   Dnia 25 listopada grupy 5-latków, gościły Pana Walentego Bąbolewskiego, byłego górnika, z wielkim talentem malarskim. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:174

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły pluszowe misie, z którymi bawiły się w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:193

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami „Biegaj razem z nami” to tegoroczne hasło przyświecające naszym przedszkolakom. Do biegania dzieci zawsze mają chęć ale 5-latki chciały się dowiedzieć jak to zrobić profesjonaln... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

 Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków.      W zajęciach wzięły udział mamy: Kacpra P., Amelii Z., Jakuba G., Leny K. Podsumowując tydzień zajęć o zdrowiu, zdrowym żywieniu dzieci wykonały sok i sałat... Czytaj wiecej

Odwiedzin:136

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo ! Problematyka zdrowego żywienia zajmujemy się już w grupie najmłodszej 3latków II gr. Podczas realizacji tematyki tygodnia ,,Chcemy być zdrowi” dzieci wykonały samodzielnie l... Czytaj wiecej

Odwiedzin:170

11 - Listopada " Święto Niepodległości"

11 - Listopada

11 - Listopada" Święto Niepodległości" Dzieci z grupy 5 - latków I wybrały się pod pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie zapaliły znicze i w zadumie pomodliły się pod pomnikiem bohatera. Święto N... Czytaj wiecej

Odwiedzin:140

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.        Dla grupy I 3 latków panie: Karolina, Marta i Marta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przeprowadziły warsztaty „A ja lubię przedszkole”. Dzieci były bard... Czytaj wiecej

Odwiedzin:181

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.   I grupa 3-latków rozpoczęła współpracę z Biblioteką Miejską. Pani Basia W. będzie czytała dzieciom książeczki raz w miesiącu. W październiku dzieci dowiedziały się c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.      Dzieci z I grupy 3-latków bardzo chętnie wychodzą na jesienne spacery. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, przebarwianie liści i ich opadanie. Chodząc ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:123

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści. Dzieci z grupy 5-latków I wyszły na spacer obserwować jesienną przyrodę. Oglądały liście na drzewach, które mieniły się w kolorach: żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Du... Czytaj wiecej

Odwiedzin:181

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach    W dniu 30.10.2015r w ramach realizacji programu „Akademia małego czytelnika”, projektu „Scenka dla malucha”.Wszystkie grupy inscenizowły wie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:274

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:  5 – latki są bardzo samodzielne i dużo wiedzą o zdrowym odżywaniu się. Potrafią wykonać pyszne kanapki, które zjadają z wielkim apetytem.    &nb... Czytaj wiecej

Odwiedzin:169

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową. W piątek 16 października w naszym przedszkolu było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z grupy 5-latków I na zajęciach własnoręczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Planetarium

Planetarium

Planetarium   Dnia 13 października do przedszkola przyjechało przenośne Planetarium. Planetarium to w rzeczywistości namiot, który został rozłożony w jednej z sal przedszkola. Dzieci wchodzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:172

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Święto Drzewa   W naszym kraju „Święto Drzewa” jest obchodzone 10 października. W tym roku, po raz kolejny, włączyło się do tej akcji nasze przedszkole. We wszystkich grupach, odbyły się zaję... Czytaj wiecej

Odwiedzin:249

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka   Dnia 30 września obchodziliśmy dzień chłopaka. Wszyscy pamiętamy o chłopcach, którzy w tym dniu wyglądali odświętnie. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek i zrobiły ni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:240

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika   Od września ruszyła w naszym przedszkolu Akademia Małego Czytelnika. Jej głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i codzienne głośne im cz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:226

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni  22 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". Dzieci przyniosły kwiaty z ogródka, warzywa, owoce, kasztany... Czytaj wiecej

Odwiedzin:293

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu " Uliczne sygnały zna duży i mały,uliczne sygnały trzeba dobrze znać.Gdy światło zielone na drugą idź stronę,lecz kiedy czerwone wtedy musisz stać". Dzieci z grupy 5- latków I wyko... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka 21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Przedszkolaka  Tego dnia dzieci od rana witała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. Z tej okazji od... Czytaj wiecej

Odwiedzin:253

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA” W dniach 17-18.09. w naszym przedszkolu realizowana była akcja „Sprzątanie Świata”. Co roku włączamy się do akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dban... Czytaj wiecej

Odwiedzin:253

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu Rozpoczęliśmy nowy rok pracy i zabawy. W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się zajęcia adaptacyjne dla naszych nowych przedszkolaków. Dzieci w dwóch grupach wraz z r... Czytaj wiecej

Odwiedzin:266