Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

 


 

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji. 29 listopada był dniem wypełnionym śmiechem, śpiewem i tańcami. Od rana dzieci z całego przedszkola w salach świętowały dzień: wróżb, czarów, zaglądania w przyszłość i przede wszystkim dobrej zabawy. W salach zrobiło się kolorowo, wszyscy byli weseli, ładnie wystrojeni a z magnetofonu słychać było dźwięki naszych ulubionych przebojów. Dzieci wrzucały grosik do „studni” spełniając swoje marzenie, przekuwały serduszka z imionami, odczytywały z koła fortunny swój przyszły zawód, układały buty na przemian do końca sali wróżąc sobie, kto pojedzie w podróż dookoła świata? Różnorodne wróżby, pląsy i zabawy taneczne integrowały dzieci z poszczególnych grup i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni odpoczywaliśmy przy stole zastawionym słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Zapewniamy, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci bawiły się świetnie.

  zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa
 zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa zabawaandrzejkowa

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

5-latki w Teatrze Muzycznym w Lublinie

5-latki w Teatrze Muzycznym w Lublinie

5-latki w Teatrze Muzycznym w Lublinie   27.04.2016r. dzieci 5- letnie z grupy "Stokrotek" i "Bławatków" razem z rodzicami pojechały na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl "... Czytaj wiecej

Odwiedzin:85

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi   „Nie warto mieszkać na Marsie, nie warto mieszkać na Wenus. Na ziemi jest życie ciekawsze, powtarzam to każdemu. Bo Ziemia to Wyspa, to Wyspa Zielona wśród innych dalekich ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:115

I miejsce w konkursie ,,Świat klocków"

I miejsce w konkursie ,,Świat klocków

I miejsce w konkursie ,,Świat klocków"   Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs ,,Świat z klocków”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni przestrz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:100

I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Żyję zdrowo"

I Powiatowy Konkurs Recytatorski

I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Żyję zdrowo"   22-04-2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. "Żyję zdrowo". Organizatorami tego konkur... Czytaj wiecej

Odwiedzin:79

KOLOROWY TYDZIEŃ

KOLOROWY TYDZIEŃ

KOLOROWY TYDZIEŃ   W dniach 11-15 kwietnia realizowany był projekt edukacyjny „Kolorowy Tydzień”. Tą formą działalności edukacyjnej objęte były grypy 3-5 latki. Każdego dnia obowiązywał okreś... Czytaj wiecej

Odwiedzin:170

KONKURS O ZDROWIU

KONKURS O ZDROWIU

KONKURS O ZDROWIU 7.04.2016 r. 4-osobowa drużyna z grupy "Stokrotek" Maja, Paweł, Ewa i Kuba uczestniczyła w konkursie wiedzy o zdrowiu organizowanym przez Przedszkole nr. 1 w Łęcznej. Cała drużyna... Czytaj wiecej

Odwiedzin:121

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 6.04.2016 r.(w środę) odbył się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu na Placu im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Było wiele atrakcji, wśród nich: występy artystyczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:151

"Wielkanoc na ludowo"

"Wielkanoc na ludowo"   Nasza grupa (5 latki II - Bławatki) uczestniczyła w XX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Symbole i Tradycje Wielkanocne". Dzieci wykonały wiele ciekawych prac w techni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:83

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny „Wiosna w błękitnej sukience bierze krokusy na ręce, Wykąpie je w rosie świeżej i nowe płatki ubierze. Wiosna buja w obłokach, wiosna płynie wysoko, Wiosna chodzi po drzewac... Czytaj wiecej

Odwiedzin:113

Grupa parateatralna „Nauczyciele Dzieciom”

Grupa parateatralna „Nauczyciele Dzieciom”

Grupa parateatralna „Nauczyciele Dzieciom” Grupa parateatralna „Nauczyciele Dzieciom” przed Wielkanocnymi Świętami ma dużo pracy. Panie tym razem przygotowały przedstawienie, dzięki któremu odbio... Czytaj wiecej

Odwiedzin:133

Konkurs recytatorski

 Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski   W dniu 18.03.2016 w przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem "Poezją wołamy wiosnę". Chętne dzieci z każdej grupy wiekowej miały możliwość zaprezentowania swoich u... Czytaj wiecej

Odwiedzin:160

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU        Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Jest oficjalnym świętem w wielu krajach. Mężczyźni, chłopcy wręczają wte... Czytaj wiecej

Odwiedzin:222

„CALINECZKA” – TEATR KUKIEŁKOWY

„CALINECZKA” – TEATR KUKIEŁKOWY

„CALINECZKA” – TEATR KUKIEŁKOWY      11 marca do przedszkola przyjechał teatr kukiełkowy z przedstawieniem pt.”Calineczka”. Baśń Hansa Christiana Andersena opowiada o maleńkiej [nie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:161

Dzień otwarty - Zapraszamy do naszego przedszkola!

Dzień otwarty - Zapraszamy do naszego przedszkola!

Dzień otwarty - Zapraszamy do naszego przedszkola!   W dniu 03 marca, drzwi naszego przedszkola zostały szeroko otwarte, zapraszając w swoje progi kandydatów na przyszłych przedszkolaków. Mal... Czytaj wiecej

Odwiedzin:130

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny   Na koncercie muzycznym który odbył się 11.02.2016r. z okazji walentynek dzieci miały okazję posłuchać piosenek w stylu rockowym. Każdy przedszkolak z wielkim zainteresowani... Czytaj wiecej

Odwiedzin:146

Dar zabawy

Dar zabawy

Dar zabawy   Grupa 4-latków „Żabki” uczestniczy w wielu zajęciach realizujących Koncepcje F. Froebla. Koncepcja ta oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz z przedm... Czytaj wiecej

Odwiedzin:257

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora „50 Plus”   W dniu 29.01.2016 dzieci z grupy 5-latków w ramach realizacji innowacji „Przedszkole łączy pokolenia” zaprezentowały cześć artystyczną dla o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:201

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka   Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony bardzo uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci przygotowują cześć artystyczną i upominki dla swoich kochanych dziadków. Jest za c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:279

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym"

"Tacy sami- przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym" W naszym przedszkolu prowadzone były zajęcia według programu autorskiego pt. „Tacy Sami – przeciwdziałanie dyskryminac... Czytaj wiecej

Odwiedzin:188

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami W I grupie 3-latków odbyło się spotkanie z seniorami  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście opowiadali dzieciom w jakie zabawy bawili się, jakie mieli zabawki ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:195

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa 19 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były księżniczki, wróżki, rycerze, piraci i wiele innyc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:320

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie   Dnia 8 stycznia wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich – były to niecodzienne zajęcia edukacyjne, które przeniosły nas w czasy, kiedy mydło było rzadk... Czytaj wiecej

Odwiedzin:263

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”

Przedstawienie pt. „ Z nieba przyszedł do nas Bóg”   Dnia 22 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola Stokrotki i Bławatki wybrały się do szkoły na przedstawienie pt." Z nieba przy... Czytaj wiecej

Odwiedzin:151

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi

Kolędowanie z zaproszonymi gośćmi   22 grudnia w grupie 5-latków I odbyło się spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. W świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie życz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:272

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Przez cały tydzień dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęcia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:233

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne Kolędowanie

Rodzinne  Kolędowanie Dnia 17.12.2015r w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólne... Czytaj wiecej

Odwiedzin:251

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…

Hej Kolęda, Kolęda…   Dnia 11 grudnia odbyła się audycja muzyczna dla wszystkich dzieci pt. „ Hej Kolęda, Kolęda…” Do naszego przedszkola przyjechali lubelscy aktorzy z przestawieniem kolędy i pa... Czytaj wiecej

Odwiedzin:197

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie

Wycieczka do TEATRU H. CH. ANDERSENA w Lublinie    Grupa I 3 latków wraz z rodzicami wybrała się do teatru na spektakl pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Tytułowa Pyza zabrała dzieci na ścieżki, gdzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:227

International Kindergarten

International Kindergarten

International Kindergarten W dniach 7-11.XII 2015r w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja projektu edukacyjnego International Kindergarten,organizowanego przez AIESEC. Projekt International ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:233

"Lubelski Animals" w przedszkolu

"Lubelski Animals" w przedszkolu  W listopadzie w naszym  przedszkolu zbieraliśmy dary dla zwierząt ze Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami Animals w Lublinie. Nasze dzieci po raz k... Czytaj wiecej

Odwiedzin:226

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu Spotkanie ze Św. Mikołajem odbyło się 4 grudnia. Każda grupa zaprosiła Mikołaja do swojej sali. Po krótkim przywitaniu się z gościem dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:298

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem

Barbórka-spotkanie z górnikiem „W ciemności, w ciszy drzemią czarne skarby pod ziemią. Ale wnet armia ludzi, dźwiękiem młotów je obudzi. To górnicy odważnie, w głąb się ziemi wdzierają. Węgiel,... Czytaj wiecej

Odwiedzin:193

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu

Straż Miejska w przedszkolu   Dzieci z przedszkola poznają pracę ludzi różnych zawodów. Tym razem było to spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej. Panie strażniczki zapoznały dzieci z wyglądem m... Czytaj wiecej

Odwiedzin:205

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje

Jesienne nastroje  30 listopada 2015 roku w ramach projektu” Scenka dla malucha” odbyła się uroczystość przedszkolna o charakterze muzycznym ” Jesienne nastroje” W uroczystości udział wzięli: zapro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:170

Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki Tegoroczne Andrzejki, to czas wesołych zabaw, konkursów i dyskotekowych tańców pośród kolorowej serpentyny. W zabawach brali udział wszyscy, a jeśli w konkursie komuś nie udało się wygrać... Czytaj wiecej

Odwiedzin:302

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek

Przedstawienie Koziołek Matołek Dnia 27 listopada przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy Koziołka Matołka. Gra aktorów, ciekawa scenografia, oprawa muzyczna oraz dynamiczna i zmienna akcja ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:250

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi   Dnia 25 listopada grupy 5-latków, gościły Pana Walentego Bąbolewskiego, byłego górnika, z wielkim talentem malarskim. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowia... Czytaj wiecej

Odwiedzin:237

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły pluszowe misie, z którymi bawiły się w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:254

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami

Biegaj razem z nami „Biegaj razem z nami” to tegoroczne hasło przyświecające naszym przedszkolakom. Do biegania dzieci zawsze mają chęć ale 5-latki chciały się dowiedzieć jak to zrobić profesjonaln... Czytaj wiecej

Odwiedzin:218

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

 Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków

Zajęcia otwarte w I grupie 3 latków.      W zajęciach wzięły udział mamy: Kacpra P., Amelii Z., Jakuba G., Leny K. Podsumowując tydzień zajęć o zdrowiu, zdrowym żywieniu dzieci wykonały sok i sałat... Czytaj wiecej

Odwiedzin:204

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo !

Maluszki jedzą zdrowo ! Problematyka zdrowego żywienia zajmujemy się już w grupie najmłodszej 3latków II gr. Podczas realizacji tematyki tygodnia ,,Chcemy być zdrowi” dzieci wykonały samodzielnie l... Czytaj wiecej

Odwiedzin:241

11 - Listopada " Święto Niepodległości"

11 - Listopada

11 - Listopada" Święto Niepodległości" Dzieci z grupy 5 - latków I wybrały się pod pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie zapaliły znicze i w zadumie pomodliły się pod pomnikiem bohatera. Święto N... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.

Warsztaty w I grupie 3 latków.        Dla grupy I 3 latków panie: Karolina, Marta i Marta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przeprowadziły warsztaty „A ja lubię przedszkole”. Dzieci były bard... Czytaj wiecej

Odwiedzin:244

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.   I grupa 3-latków rozpoczęła współpracę z Biblioteką Miejską. Pani Basia W. będzie czytała dzieciom książeczki raz w miesiącu. W październiku dzieci dowiedziały się c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:212

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.

Jesienne zabawy 3-latków grupa I.      Dzieci z I grupy 3-latków bardzo chętnie wychodzą na jesienne spacery. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, przebarwianie liści i ich opadanie. Chodząc ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:185

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści.

Wesołe zabawy wśród liści. Dzieci z grupy 5-latków I wyszły na spacer obserwować jesienną przyrodę. Oglądały liście na drzewach, które mieniły się w kolorach: żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Du... Czytaj wiecej

Odwiedzin:244

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach

Inscenizacja wierszy o owocach i warzywach    W dniu 30.10.2015r w ramach realizacji programu „Akademia małego czytelnika”, projektu „Scenka dla malucha”.Wszystkie grupy inscenizowły wie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:445

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:

Smaczne i zdrowe kanapki:  5 – latki są bardzo samodzielne i dużo wiedzą o zdrowym odżywaniu się. Potrafią wykonać pyszne kanapki, które zjadają z wielkim apetytem.    &nb... Czytaj wiecej

Odwiedzin:242

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Zdrowe i pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową. W piątek 16 października w naszym przedszkolu było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z grupy 5-latków I na zajęciach własnoręczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:182

Planetarium

Planetarium

Planetarium   Dnia 13 października do przedszkola przyjechało przenośne Planetarium. Planetarium to w rzeczywistości namiot, który został rozłożony w jednej z sal przedszkola. Dzieci wchodzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:244

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Święto Drzewa   W naszym kraju „Święto Drzewa” jest obchodzone 10 października. W tym roku, po raz kolejny, włączyło się do tej akcji nasze przedszkole. We wszystkich grupach, odbyły się zaję... Czytaj wiecej

Odwiedzin:312

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka   Dnia 30 września obchodziliśmy dzień chłopaka. Wszyscy pamiętamy o chłopcach, którzy w tym dniu wyglądali odświętnie. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek i zrobiły ni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:305

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika

Akademia Małego Czytelnika   Od września ruszyła w naszym przedszkolu Akademia Małego Czytelnika. Jej głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i codzienne głośne im cz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:306

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni  22 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". Dzieci przyniosły kwiaty z ogródka, warzywa, owoce, kasztany... Czytaj wiecej

Odwiedzin:358

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu " Uliczne sygnały zna duży i mały,uliczne sygnały trzeba dobrze znać.Gdy światło zielone na drugą idź stronę,lecz kiedy czerwone wtedy musisz stać". Dzieci z grupy 5- latków I wyko... Czytaj wiecej

Odwiedzin:261

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka 21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Przedszkolaka  Tego dnia dzieci od rana witała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. Z tej okazji od... Czytaj wiecej

Odwiedzin:330

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA”

22 akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA” W dniach 17-18.09. w naszym przedszkolu realizowana była akcja „Sprzątanie Świata”. Co roku włączamy się do akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dban... Czytaj wiecej

Odwiedzin:319

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu Rozpoczęliśmy nowy rok pracy i zabawy. W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się zajęcia adaptacyjne dla naszych nowych przedszkolaków. Dzieci w dwóch grupach wraz z r... Czytaj wiecej

Odwiedzin:366