Dzieci z naszego przedszkola wykonały „Jesienne cyferki” różnymi technikami plastycznymi. Wykorzystały w swych pracach tworzywo przyrodnicze: kolorowe liście, jarzębinę, szyszki, czapeczki z żołędzi, gałązki drzew iglastych. Wszystkie kolorowe prace zostały zaprezentowane na wystawie, którą można było podziwiać na tablicach poszczególnych grup. Wprowadzaliśmy dzieci w magiczny świat liczb, zachęcaliśmy do nauki liczenia i poznawania symboli graficznych.

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.13

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:120

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.12

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:84

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.11

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:102

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.10

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:106

Praca plastyczna - wideo cz.2

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia i zabawy. Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.9

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:107

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.8

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:119

Nasze nagrania

Nagrania - Ada i Oliwka Czytaj wiecej

Odwiedzin:145

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.7

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:146

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.6

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:112

Teatr

Teatr

Czytaj wiecej

Odwiedzin:187

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.5

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:130

Praca w domu - Na wiejskim podwórku

Praca w domu - Na wiejskim podwórku

„Na wiejskim podwórku” Na wiejskim podwórku W każdej wiejskiej zagrodzie można spotkać tam co dzień czworonogi i przeróżne ptaki. Łażą, kłapiąc łapkami kacze pary z kaczkami oraz kury chroniące kurc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:291

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.4

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:143

Praca plastyczna - wideo

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia i zabawy. Czytaj wiecej

Odwiedzin:274

Ćwiczenia gimnastyczne - wideo

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia i ćwiczeń :) Czytaj wiecej

Odwiedzin:244

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.3

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:237

Praca w domu - Walczymy z wirusami i bakteriami

Praca w domu - Walczymy z wirusami i bakteriami

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w wykonywanie proponowanych przez nas zadań. Wasze prace były piękne. Czytaj wiecej

Odwiedzin:289

Zajęcia z języka angielskiego - wideo cz.2

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:223

Zajęcia z języka angielskiego - wideo

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia zajęć z języka angielskiego. Czytaj wiecej

Odwiedzin:391

Pracujemy w domu - Marzanna

Pracujemy w domu - Marzanna

16-20 marca 2020 r. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za wykonanie pracy plastyczno - technicznej. Wasze Marzanny są przepiękne. Czytaj wiecej

Odwiedzin:293

Dzień bez zabawek

Dzień bez zabawek

W piątek 28 lutego we wszystkich salach przedszkolnych, z półek poznikały zabawki. Od tej pory, dzieci same musiały zorganizować sobie przestrzeń. Do ich dyspozycji były zgromadzone i przyniesione pud... Czytaj wiecej

Odwiedzin:217

Kolorowy tydzień

Kolorowy tydzień

Każdego dnia dzieci zakładały część swojej garderoby w danym kolorze, co było sporym wyzwaniem dla rodziców. W poniedziałek dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Poznały znaczenie wody i... Czytaj wiecej

Odwiedzin:240

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet w przedszkolu

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z w... Czytaj wiecej

Odwiedzin:200

Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie

 Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie

04 lutego 2020 r. w grupie 4 - latków „Misie”odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanown... Czytaj wiecej

Odwiedzin:293

Czytanie w Muchomorkach

Czytanie w Muchomorkach

Aby zainteresować dzieci książkami zaprosiliśmy mamę naszego przedszkolaka. Mama Antosia, Pani Olga przeczytała bajkę pt. „Wielki koncert” z książki Gang Słodziaków, którą dzieci z zainteresowaniem sł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:194

Akcja Góra Grosza

Akcja Góra Grosza

Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w corocznej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku odbyła się już 20 edycja tej akcji charytatywnej od 25 listopada 2019r... Czytaj wiecej

Odwiedzin:199

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W naszym przedszkolu została zorganizowana ogólnopolska akcja charytatywna pod nazwą „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Celem akcji było zebranie darów w postaci zabawek, artykułów szkolnych i papiernic... Czytaj wiecej

Odwiedzin:261

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka, to ważna uroczystość dla każdego przedszkolaka. Z tej właśnie okazji 5 lutego dzieci z grupy „Zajączki” zaprezentowały wspaniały występ, podczas którego śpiewały, recytowały wie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:413

Przedstawienie Złota Jabłoń

Przedstawienie Złota Jabłoń

31 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z przedstawieniem pt. „Złota Jabłoń". Po raz kolejny artyści przenieśli dzieci do pięknego świata baśni, w którym osobiście wzięli udział, wcielając... Czytaj wiecej

Odwiedzin:209

Muchomorki świętują walentynki

Muchomorki świętują walentynki

Dnia 14.02.2020 r. dzieci z grupy Muchomorki wspólnie z rodzicami świętowały walentynki. Dzieci powitały rodziców zabawą "Iskierka przyjaźni" "Przekazuję wam iskierkę sympatii i radości , niech rados... Czytaj wiecej

Odwiedzin:297

Walentynki w przedszkolu

Walentynki w przedszkolu

„Dzień Świętego Walentego To dzień dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają”. Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mo... Czytaj wiecej

Odwiedzin:346

Stokrotki w kosmosie

Stokrotki w kosmosie

5 latki w kosmosie – hasło naszego ostatniego tygodnia . Dzieci przyniosły mnóstwo materiałów, książek, ilustracji, kolorowanek a nawet własnoręcznie zrobionych makiet - rakiet i wahadłowców. Podczas... Czytaj wiecej

Odwiedzin:280

Dzień Babci i Dziadka u Bławatków i Żabek

Dzień Babci i Dziadka u Bławatków i Żabek

14 lutego przedszkolaki z grup: Bławatki i Żabki zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowa... Czytaj wiecej

Odwiedzin:269

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresusą bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tyg... Czytaj wiecej

Odwiedzin:513

Kolędowanie z Babcią i Dziadziem u Muchomorków

Kolędowanie z Babcią i Dziadziem u Muchomorków

9 stycznia 2020 r. grupa „Muchomorki” zaprosiła babcie i dziadków do wspólnego kolędowania. Dziewczynki przebrane za aniołki, chłopcy w galowych strojach z babcią i dziadkiem zaśpiewały kolędy. Jak to... Czytaj wiecej

Odwiedzin:314

Jasełka w grupie Stokrotki

Jasełka w grupie Stokrotki

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie życzliwości i miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już trady... Czytaj wiecej

Odwiedzin:319

Czytanie w grupie Bławatki

Czytanie w grupie Bławatki

W ten kolędowy czas grupę „Bławatki” odwiedziła pani Basia z Biblioteki Miejsko - Gminnej. Już tradycyjnie było to spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem przeczytała książecz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:252

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie

Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. We wszystkich grupach dzieci u... Czytaj wiecej

Odwiedzin:423

Wystawa rzeźb

Wystawa rzeźb

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się do CK – Osiedlowego Domu Kultury na wystawę rzeźb Pana Sławomira Pogonowskiego pt. „Idą święta”. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały prace wykonane z dre... Czytaj wiecej

Odwiedzin:323

Zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte dla rodziców

W naszym przedszkolu dnia 17.12.2019 r. w grupie 4 latków „Misie” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe i świąteczne... Czytaj wiecej

Odwiedzin:337

6 grudnia - wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia - wizyta Świętego Mikołaja

Od samego rana w naszym przedszkolu czekała na dzieci niespodzianka, którą był Święty Mikołaj   z Elfem. Radośnie witał dzieci i częstował cukierkami. Po śniadaniu w przedszkolu rozległ się ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:427

Święto Górnicze - Barbórka

Święto Górnicze - Barbórka

„Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. 2 grudnia Pan Kamil Banak i Pan Piotr Świerk, przedstawiciele kopaln... Czytaj wiecej

Odwiedzin:408

Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne

W dniach 9 -10 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Joanna Grzesiak z Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi niedaleko Łęcznej. Opowiedziała o zwyczajach i tradycjach ludowych związanych ze świętam... Czytaj wiecej

Odwiedzin:325

Andrzejki

Andrzejki

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszyc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:289

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: W Krainie Pluszowego Misia

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: W Krainie Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie poezji „W Krainie Pluszowego Misia”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej oraz Miejs... Czytaj wiecej

Odwiedzin:238

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

21 listopada 2019 r. dzieci z grup: PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Towarzyszyły im dzieci ze starszej grupy „Żabki”. Dzieci starały si... Czytaj wiecej

Odwiedzin:291

Z wizytą u Pana Mikołaja

Z wizytą u Pana Mikołaja

W dniach 27-28 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Lublina, gdzie znajduje się Kraina Portofino. W towarzystwie Elfów, Pani Mikołajowej i samego Mikołaja dzieci uczestni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:287

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowe... Czytaj wiecej

Odwiedzin:370

Jesienne Bajanie

Jesienne Bajanie

19.11.2019 r. dzieci uczestniczyły w Jesiennym Bajaniu. Spotkanie to miało na celu kształcenie nawyków czytelniczych u dzieci. Grupa 4-latków "Misie" zaprezentowały inscenizację do piosenki "Grzybobra... Czytaj wiecej

Odwiedzin:341

Spotkanie z książką Bławatki

„Co to jest niepodległość?” Na to pytanie dzieci szukały odpowiedzi z pomocą pani Basi z biblioteki. Jak każdego miesiąca pani bibliotekarka odwiedziła „Bławatki” aby przeczytać książkę. Tym razem by... Czytaj wiecej

Odwiedzin:234

Jesienne cyferki

Dzieci z naszego przedszkola wykonały „Jesienne cyferki” różnymi technikami plastycznymi. Wykorzystały w swych pracach tworzywo przyrodnicze: kolorowe liście, jarzębinę, szyszki, czapeczki z żołędzi, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:243

Zajęcia edukacyjne dla Bławatków - Kochamy zwierzaki

Zajęcia edukacyjne dla Bławatków - Kochamy zwierzaki

W dniu 23 października 2019 r. zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z grupy „Bławatki " pn. „Kochamy zwierzęta" w Przedszkolu nr 2 w Łęcznej. Celem spotkania było rozbudzenie w... Czytaj wiecej

Odwiedzin:310

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w całym kraju. Nasza placówka włączyła się aktywnie w obchody tego dnia. Prawa dziecka są w naszej codziennej pracy priorytetem. W każdej g... Czytaj wiecej

Odwiedzin:384

Zabawy na podłodze interaktywnej

Zabawy na podłodze interaktywnej

14 listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola spędziły czas na zabawach z matą interaktywną. Podczas tych zabaw ćwiczyły zmysł równowagi, dużą motorykę, trenowały skoki obunóż i na jednej nodze. T... Czytaj wiecej

Odwiedzin:303

Kochamy zwierzęta

Kochamy zwierzęta

Przez trzy tygodnie gromadziliśmy karmę dla chorych, maltretowanych i bezdomnych zwierząt, które są pod opieką „Lubelskiego Animals”. „Lubelski Animals” jest stowarzyszeniem opieki nad zwierzętami, kt... Czytaj wiecej

Odwiedzin:416

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 8 listopada 2018 r. odbyła sie uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły w strojach galowych. W każdej grupie dzieci poznawały s... Czytaj wiecej

Odwiedzin:421

Owocowe szaszłyki i sałatki w Stokrotkach

Owocowe szaszłyki i sałatki w Stokrotkach

Jesień zawitała do grupy „Stokrotek”. Jeden z tygodni poświęciliśmy na poznanie jej darów. Dzieci przyniosły do przedszkola mnóstwo kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Przyniosły też owoce, które wykorzys... Czytaj wiecej

Odwiedzin:346

Przedstawienie teatralne Pinokio

Przedstawienie teatralne Pinokio

Przedszkolaki po raz kolejny obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru w Lublinie, tym razem był to „Pinokio” Celem spotkań teatralnych jest kontakt ze sztuką aktorską i aktywne ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:303

Bławatki - spotkanie ze sztuką

Bławatki - spotkanie ze sztuką

Przedszkolaki z grupy „Bławatki” wybrały się do Centrum Kultury w Łęcznej na wernisaż wystawy pokonkursowej „Radość”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prace wykonane techniką malowania węglem. Obser... Czytaj wiecej

Odwiedzin:343

VII Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

VII Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

„Duży i mały to sportowiec doskonały” Łęczna 2019 21 września 2019 roku w Olimpiadzie Sportowej wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publiczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:327

Jesienne zabawy

Jesienne zabawy

Dzieci z grup "Misie", „Zajączki”, „Bławatki” i „Żabki” korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na jesienny spacer, żeby zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Zauważy... Czytaj wiecej

Odwiedzin:365

Akcja MEN Szkoła pamięta

Akcja MEN Szkoła pamięta

Zbliża się dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, zapalamy znicze. Pięciolatki z grup: „Stokrotki”, „Muchomorki” i „Żabki” wybrały się na cmentarz by uczcić pami... Czytaj wiecej

Odwiedzin:344

Święto drzewo

Święto drzewo

W dniach 10 – 11 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto drzewa”. W tych dniach we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:428

Spotkanie z Panem listonoszem

Spotkanie z Panem listonoszem

18 października nasze przedszkole odwiedził Pan listonosz. Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup zapoznały się z jego pracą, dowiedziały się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata oraz ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:324

Las blisko nas – spotkanie z leśniczym

Las blisko nas – spotkanie z leśniczym

15.10.2019 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: Leśniczy Nadleśnictwa Świdnik. Pan Adam opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się także, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:336

Spotkanie z iluzjonistą

Spotkanie z iluzjonistą

3 października do naszego przedszkola zawitał iluzjonista Maccino, który zaprezentował pełen emocji pokaz iluzji. Magik pokazał wiele ciekawych sztuczek,     a do wykonania niektór... Czytaj wiecej

Odwiedzin:414

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 30 września w naszym przedszkolu  odbyła się uroczystość z okazji D... Czytaj wiecej

Odwiedzin:438

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

W ramach akcji Narodowe Czytanie nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyrektor, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. W tym roku  w ramach ak... Czytaj wiecej

Odwiedzin:399

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

W piątkowe popołudnie do grup „Bławatki” i „Muchomorki” zawitali tajemniczy goście. A kim byli ci goście? - to Pani Basia z Miejsko – Gminnej Biblioteki i Pani Justyna mama Tereski. Panie odwiedziły d... Czytaj wiecej

Odwiedzin:361

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:341

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: „Witamy jesień”. W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym jesiennym stroju. Wszystki... Czytaj wiecej

Odwiedzin:415

Zakończenie Roku Przedszkolnego

Zakończenie Roku Przedszkolnego

19 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie pięciolatków. Młodsze dzieci wierszem, piosenką i tańcem podziękowały starszy kolegom  a starszaki natomiast pożegnały nie tylko dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:431

Wycieczka do Majątku Rutka

Wycieczka do Majątku Rutka

18 czerwca 2019 r. dzieci 3 i 4 letnie wybrały się w piękny i słoneczny wtorkowy dzień do gospodarstwa agroturystycznego -„ Majątek Rutka” w Puchaczowie. W gospodarstwie obejrzeliśmy stado konika pol... Czytaj wiecej

Odwiedzin:450